«Ковідна» тисяча: 2,3 млн українців отримали кошти по программі «єПідтримка», понад 206 млн грн — вже витрачено

«Ковідна» тисяча: 2,3 млн українців отримали кошти по программі «єПідтримка», понад 206 млн грн — вже витрачено

«Ковідна» тисяча: 2,3 млн українців отримали кошти по программі «єПідтримка», понад 206 млн грн — вже витрачено

22 грудня відбувся спільний онлайн-брифінг Мінцифри, Мінекономіки та МКІП щодо проєкту «єПідтримка» «Ковідна» тисяча: 2,3 млн українців отримали кошти по программі «єПідтримка», понад 206 млн грн — вже витрачено«Ковідна» тисяча: 2,3 млн українців отримали кошти по программі «єПідтримка», понад 206 млн грн — вже витрачено єПідтримка — президентська ініціатива з підтримки бізнесу, за якою українці із сертифікатом про повну вакцинацію можуть отримати по 1 000 грн від держави, де оприлюднили першу офіційну статистику. Ми вибрали головне.

  • З 13 грудня, коли у «Дії» розпочався запис на отримання 1000₴ за вакцинацію, вже понад 4,5 млн українців подали заявку на отримання послуги, а 5,5 млн оформили спеціальні картки «єПідтримка» в банках.
  • Наразі картку «єПідтримка» можна відкрити у шести українських банках — «ПриватБанк», «Ощадбанк», monobank, «А-банк», «Альфа-Банк» та «Укргазбанк». До речі, найбільше таких карток відкрив monobank — 1,9 млн станом на ранок 21 грудня. Найближчим часом до «єПідтримки» приєднаються ще 13 нових банків, які зараз знаходяться у процесі інтеграції послуги.
  • Усього нараховано кошти 2,3 млн українців. З них вже було витрачено понад 206 млн гривень. Найпопулярнішими категоріями за виплатами стали книгарні та квитки в кіно. На третьому місті — квитки на потяги. Далі йдуть театри, концерти та різні вистави, спорт.
  • Щоб отримати виплату у 2021 році, необхідно подати заявку в період з 19 до 29 грудня включно — це зможуть зробити всі українці (громадянство є обов’язковою умовою) старші 18 років з «зеленим» сертифікатом у застосунку «Дія», який засвідчує щеплення двома дозами вакцини проти COVID-19. За умовами програми, картка «єПідтримка» діятиме 4 місяці з дня отримання коштів.

***

Проєкт «єПідтримка» у «Дії» запустили 19 грудня. Протягом тижня до офіційного запуску (з 13 грудня) Мінцифра, яка розробила технічну частину впровадження послуги «єПідтримка», проводила бета-тестування у «Дії». Детальніше про те, як саме отримати грошову допомогу та умови її надання/використання — в окремому дописі на сайті.

1000₴ за вакцинацію за «єПідтримкою в Дії». Кабмін схвалив виплату допомоги, а monobank вже почав оформлювати спеціальні картки [Як отримати та умови]

  • Бюджет програми «єПідтримка» у 2021 році становить 8 млрд грн. Надалі планується розширення програми, виділення додаткових коштів та альтернативні механізми отримання виплат — не тільки в застосунку «Дія».
  • Люди віком від 60 років зможуть використати 1000 грн за вакцинацію на соціальні потреби, зокрема на купівлю ліків.

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *